Stres - nepřítel č. 1

Stres je naprosto spolehlivým spouštěčem zažívacích obtíží. Většinou si to neuvědomujeme, protože naše problémy se nedostavují během stresu, ale většinou až ve chvíli, kdy je po něm a my se zklidníme. A to pak přemýšlíme, co nevhodného jsme snědli, aniž by nás vůbec napadlo, že naše tělo pouze reaguje na přestálou stresovou situaci. Křeče žaludku, pálení žáhy, říhání, nadýmání, časté zácpy či průjmy, to všechno mohou být projevy stresu.

Než začneme vyhledávat lékaře a absolvovat i méně příjemná vyšetření, měli bychom si uvědomit, kdy se naše potíže nejčastěji objevují. Zda je vyvolává určité jídlo nebo zda se dostavují v období, které následuje po emočně vypjatých stavech. Tak si nejlépe dáme vše do souvislosti.

Stres - jak na něj?

Stresovým situacím se v dnešní uspěchané a náročné době nevyhneme, číhá na nás téměř za každým rohem. Ale můžeme se naučit bránit se mu, takže po nás jen sklouzne a neublíží. Ideální techniky, jak zůstat v klidu, nás naučí jóga, tai-chi nebo například Qi gong (čchi kung). Někomu zase pomáhá jakýkoli aerobní sport, například aerobic, běhání, cyklistika, spinning nebo plavání. Účinné jsou i procházky přírodou s cílem maximálně si uvědomit klid a vstřebat vše krásné, co kolem sebe uvidíme. Hluboké dýchání, okysličení organizmu a navození pocitu pohody jsou ideálním způsobem, jak dát stresu vale.

Osvědčily se také relaxační nebo léčivé koupele. Na zklidnění má například vysoce blahodárný vliv domácí lázeňská péče RosenSPA 5+1. Ta navíc pomáhá našemu zbavit se jedovatých látek, tedy detoxikovat se.  Detoxikace je dalším způsobem ochrany organizmu před nepříznivými vlivy.

Jakmile se naučíme stresové situace zvládat tak, aby nám neubližovaly, často vymizí i potíže se zažíváním. Spolehlivěji to půjde, pokud zároveň upravíme svůj jídelníček.

Zažívací potíže

Zažívací potíže

Podle lékařů trpí zažívacími potížemi až 80 % dospělých lidí a jejich počet stále stoupá...
Stres - nepřítel č. 1

Stres - nepřítel č. 1

Stres je naprosto spolehlivým spouštěčem zažívacích obtíží. Většinou si to neuvědomujeme...
Správné stravování

Správné stravování

Zažívací potíže spojené s překyselením žaludku vyvolává vedle stresu, nadváhy, nedostatku pohybu ...
Častý strašák těhotných

Častý strašák těhotných

Týdny plánování, příprav a radostného očekávání. V životě každé ženy nastane den...
Oslavy a hodování

Oslavy a hodování

Milujete setkávání u jídla, společná posezení s přáteli a chvíle, kdy se u stolu plného dobrot sejde celá rodina ...

logo male

RosenPharma a.s.

RosenPharma a.s. je českou farmaceutickou společností a na našem trhu působí již bezmála dvě desetiletí. Specializuje se na technologii výroby léčiv. Od samých počátků dbá na vysokou kvalitu přípravků a na prověřené receptury založené na čistě přírodní bázi. Odkaz na hlavní stránky: www.rosenpharma.cz