Častý strašák těhotných
Týdny plánování, příprav a radostného očekávání. V životě každé ženy nastane den, kdy se rozhodne být maminkou. Kromě tělesných a duševních změn, ke kterým vlivem kolísání hormonální hladiny dochází, pociťujeme změny i méně příjemné. Pálení žáhy k nim v každém případě rozhodně patří.
Gasterin®
Oblíbený přípravek na zažívací obtíže s vysokým zdrojem vápníku. Na pálení žáhy a při pocitech překyselení žaludku. Doplněk stravy se sladidly.
Častý strašák těhotných
Mnoho současných i budoucích maminek může říci, že není nic horšího než špatný spánek. Kvůli těhotenskému bříšku spíte prakticky v polosedě a když už si myslíte, že se konečně odeberete do tak dlouho očekávané říše snů, přijde ten velmi intenzivní pocit pálení na hrudi, který ne a ne přestat. Spousta žen se s tímto pocitem setká v těhotenství prakticky poprvé, a tak je také ve většině případech náležitě zaskočena. Tato nepříjemná bolest bývá ruku v ruce zpravidla doprovázena i hořkokyselým pocitem v ústech.
Proč pálí žáha?
Pyróza neboli pálení žáhy trápí během těhotenství asi dvě třetiny žen. Vyskytuje se nejčastěji na začátku těhotenství a přetrvává v prvních dvou měsících, avšak ani na konci těhotenství není její výskyt vzácný. Změny trávicích procesů v žaludku bývají způsobovány progesteronem – těhotenským hormonem. Příčinou bývá též změna motility, „pohyblivosti“ žaludku i tlak zvětšené dělohy ke konci těhotenství s následným refluxem, tedy návratem žaludečních kyselin do jícnu. Pocit pálení v oblasti žaludku, často spojený s říháním, může trvat i několik hodin, případně se opakuje po každém jídle. Příznaky bývají ještě více umocňovány polohou vleže.
Co pomáhá a co škodí?
Řada odborníků doporučuje vyhýbat se tzv. "spouštěčům pálení žáhy", mezi které nejčastěji patří čokoláda, rajčata, papriky, máta, kyselé a citrusové nápoje, mastná kořeněná jídla či káva. Dále je dobré ulehnout ke spánku nejdříve hodinu až dvě po jídle s tím, že hlavová část postele by měla být ve vyvýšené poloze. V nejrůznějších babských radách se také doporučuje konzumace jedlé sody či sklenice studeného mléka, avšak v každém případě si musíme být jisté, že nám jejich nadměrné užívání ještě nepřitíží, a nedostane nás tak do začarovaného kruhu. Zvláštní opatrnost je doporučována zejména při užívání jedlé sody, která mnohdy hodně neutralizuje kyselé prostředí v žaludku, čímž může způsobit poruchy trávení a intenzivnější produkci žaludeční kyseliny. Nakonec jsme tedy opět tam, kde jsme byli.
Nenechte si své nejkrásnější období zbytečně znepříjemnit kontrolou nad tím, kolik čeho sníte a užívejte si těhotenství z plna hrdla.
Řešení je nasnadě
Co dělat v případě, kdy dodržujete osvědčené rady, poslední jídlo sníte pozdě odpoledne, večer uleháte s kručícím žaludkem ke spánku, a přesto Vás pálení žáhy opět zaskočí? Vyzkoušejte Gasterin gel, přípravek ze skupiny antacid, který Vám nejen uleví, ale také Vám i Vašemu miminku doplní velmi potřebný vápník. Navíc si jej velmi rychle oblíbíte díky své polotekuté konzistenci a příjemné vanilkové příchuti. Balení Gasterin gelu obsahuje dvacet praktických sáčků k přímému užití, uskladnitelných doslova kdekoliv, proto je můžete mít vždy po ruce k okamžité úlevě . Přípravek je k dostání pouze v lékárnách , bez lékařského předpisu.
Nenechte si své nejkrásnější období zbytečně znepříjemnit kontrolou nad tím, kolik čeho sníte a užívejte si těhotenství z plna hrdla.